Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Průběh tábora

První den tábora je trošku specifický. Děti vyjíždějí dopoledne ze svých domovů či se shlukují na místech hromadného odjezdu autobusu nebo vlaku. Kolem oběda se sjíždějí na táborové základně Větrník, kde si je od Vás přebereme i s potřebnou dokumentací (prohlášení o bezinfekčnosti, originál kartičky pojišťovny atd.) Děti ubytujeme po dvou ve stanech s dřevěnou podsadou. Kamarádi už jsou většinou domluvení na spolubydlení, případně „liché“ táborníky seznámíme a ubytujeme společně.

Po rozdělení do stanů přichází královský Buřtguláš. Poté se děti rozdělí do týmů, ve kterých budou celých 14 dní bojovat o vítězství. Po přiřazení Vedoucího a instruktora se skupinky odeberou na procházku kolem tábora, aby se seznámili mezi sebou, ale i s okolím a aby se dozvěděli důležitá pravidla našeho tábora.

Navštíví našeho zdravotníka, aby k němu také v případě potřeby trefili a nezapomenou ani na další důležitá místa jako jsou kadibudky, nebo náš štáb „Bažina“. Dále už probíhá standartní program, večeře, volný čas, hygiena a ve 21:30 večerka.

 

Harmonogram dne

Další dny už probíhají dle denního režimu. V 7:30 je budíček. Do této doby není dovoleno zbytečně se poflakovat po táboře, nebo dokonce rušit ostatní táborníky při spánku. Po budíčku následuje krátká rozcvička se svým vedoucím a ranní hygiena. Snídaně běžně probíhá v jídelně.

Poté se hrají hry až do oběda přerušené malou přesnídávkou okolo 10:00. Ve 12:00 se opět scházíme na oběd, po kterém následuje polední klid do cca 14:30. Tato doba je určena pro odpočinek a proto se nepůjčují žádné pohybové hry. Děti si mohou půjčit karetní, nebo deskové hry. Někdy jsou také připraveny rukodělky v jídelně, nebo jiný relaxační program. Stejně jako dopoledne i odpoledne probíhají hry přerušené svačinou.

Večeře bývá okolo 18:00 a poté  už je většinou volná zábava. Děti si mohou vypůjčit pohybové hry, chůdy, ale i ty karetní a deskové hry. Ve vhodný čas se svoláme k večernímu nástupu v kostýmech. Vyhlásí se výsledky soutěží, rozdají se pohledy, dopisy a balíčky se sladkostmi a také se řeknou důležité informace, které je potřeba říci.

Ve 21:00 se vyhlásí večerní hygiena a ve 21:30 se opět zazpívá večerka a jde se spát. Každý ve svém spacím úboru do svého spacáku a nejlépe i do svého stanu.

Kde nás najdete?

Najdete nás u soutoku Valovického a Větrnického potoka, nedaleko obce Větrník v okrese Náchod.

GPS souřadnice
50°24'59.0"N 16°00'11.7"E

Telefon hlavního vedoucího
+420 725 546 591