Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Co s sebou

Mezi nejpodstatnější vybavení na tábor patří určitě vhodné oblečení v dostatečném množství. Spodního prádla radši více, pro případy nenadálých událostí. Dostatečné množství triček je samozřejmostí. Dále jsou potřeba dlouhé kalhoty na hry v lese, kraťasy pro horké dny a plavky pro vodní radovánky.

Pevnou, pohodlnou a prošláplou obuv do lesa a boty do vody, které se využívají i při sprchování. Pokrývku hlavy (raději dvě), mikinu s dlouhým rukávem, bundu proti chladu a hlavně pláštěnku. Z důvodu povětrnostních podmínek se nedovoluje deštník ani nepromokavá bunda! Na spaní doporučujeme vhodný spací úbor (tričko a mikina je do lesa určitě vhodnější, než běžné pyžamo) spací pytel, který můžete případně doplnit vložkou, nebo dekou pro chladné noci. Z hygienických důvodů je nutností přibalit vlastní prostěradlo.

Z dalšího vybavení je to ešus, nebo jiná miska na jídlo s úchytem, příbor (stačí lžíce a malá lžička na jogurty, nebo přesnídávky), plastový hrníček na pití a plastový hrníček na hygienu ke které patří zubní kartáček s pastou a ručník na obličej, dále pomůcky ke sprchování a větší ručník na osušení.

K některým hrám se může využívat šátek na oči, nabitá baterka (nákup nových baterií lze bez problémů také zajistit) nebo třeba kapesní zavírací nožík, který si vedoucí oddílu na začátku tábora vyberou, aby se děti zbytečně nezranily a na konci tábora opět vrátí.

Děti, které s námi jezdí pravidelně už vědí, že je pro jednu konkrétní hru také zapotřebí přivézt si vlastní toaletní papír, stačí i 1 role.

Nejen na celodenní výlet, ale i na nákupy v obchůdku „U Babči“ je vhodné přiměřené kapesné, malý batůžek na cestu a láhev na pití.

Vše doporučujeme sbalit do pevného kufru. Protože budeme v lese nedoporučujeme cestovní tašky, které nedrží tvar, lehce se zašpiní a mohou způsobit poškození sbalených věcí. Společně do kufru prosím přibalte plátěný vak na špinavé prádlo, aby bylo možné vše včas roztřídit a hlavně aby se čisté prádlo zbytečně nezašpinilo.

V den příjezdu je nutné připravit dítěti malou svačinku na cestu, protože jídlo mají zajištěné až v táboře, kde bývá k obědu již tradiční buřtguláš. Prosíme nebalte dětem řízky, ani nic podobného, co by se mohlo v autobuse za teplého dne zkazit. Navíc jde opravdu o malou svačinku, kterou je nutné sníst maximálně do večerních hodin.

Nedoporučujeme dávat dítěti přemrštěné kapesné, mobilní telefon, nebo jinou drahou elektroniku, kterou by mohlo Vaše dítě, nebo i jiné jakkoli poškodit, nebo ztratit. Navíc nejsme schopni z kapacitních důvodů telefony a další elektroniku nabíjet. V případě potřeby si může dítě zavolat z telefonů, které má personál. Případně i Vy můžete volat nám, většinou hlavnímu vedoucímu, který hovor mile rád předá.

 

A co byste teda měli svému dítěti zabalit na tábor, aby byl na vše připraven?

Další užitečné věci, které určitě budou potřeba

(autor: David Skála)

 

Dopis nebo mobil?

Každý kdo někdy na táboře byl ví, že když při rozdávání dopisů zaznělo právě jeho jméno, byl to ten největší zážitek, který jste v ten den zažili. Důvod je zřejmý. Dostali jste signál, že na vás někdo vzpomíná (pokud tedy zrovna nepřišla účtenka za plyn). Večer jste si dopis přečetli a někdy jste i uronili slzu.

Tábor je i o oddělení od rodičů. Co jsi dělal, kde jsi byl, jaké to bylo, co bylo k jídlu. Tyto otázky dětem pokládáme každý den v roce. Ale proč je pokládat i na táboře. Na tábor posíláme děti za něčím novým - jiným. Nesnažme se je tedy uvést do obyčejného života.

Přemýšlejme dále. Tušíte, co se stane, když Vás díte každý den slyši a najednou nezavoláte nebo se opozdíte? Pláče! A to tak dlouho dokud nezavoláte. Má strach, že Vás neuslyší, že nebude s maminkou a tatínkem. Myslíte si, že bez telefonu to musí být stejné? Ale jistě! Ale pouze první tři dny. Pak si dítě zvykne a těší se na dopisy. A věřte, že dopis nebo balíček je pro něj cennější než pravidelné nebo i průběžné telefonáty. Průběžné telefonáty jsou dokonce ještě horší než ty pravidelné. Díte si zvykne, že je samo a najednou zavoláte a je mu opět smutno. Zvykne si, zavoláte a je mu opět smutno.

V dnešní době mobilních telefonů je velmi těžké odolat. Ale věřte, že když nedáte vašemu dítěti telefon sebou a nebudete mu na tábor volat, tak uděláte nejlíp, jak můžete.

Telefon mj. láká děti si s ním hrát, brát je do kapes, do stanů ke kamarádům, chlubit se s nim a hádat se, který je lepší. Jistě tušíte všechny nástrahy, které se za těmito drobnostmi nacházejí.

A pakliže máte obavy, že vám vaše dítě nebude psát, tak nemějte strach. Každé dítě by mělo napsat dopis na začátku tábora, v půlce tábora i na konci tábor. Dokonce na to máme hry, abychom děti "přinutili" dopisy napsat.

Rodiče!, pište dopisy! Fungovalo to dříve, funguje to i nyní!

(autor: Martin Hoško)

 

Jak na tábor?

Kde nás najdete?

Najdete nás u soutoku Valovického a Větrnického potoka, nedaleko obce Větrník v okrese Náchod.

GPS souřadnice
50°24'59.0"N 16°00'11.7"E

Telefon hlavního vedoucího
+420 725 546 591